| Name | Aluminum Foil |
|---|---|
| Temper | O - H112,H14 |
| Standard | GB/T3880-2006,ASTM AISI JIS DIN GB,ASTM-B209 |
| Grade | 3000 Series,1000 3000 5000 6000 Series |
| Thickness | 0.3-12mm |
| Name | Aluminum Foil |
|---|---|
| Temper | O - H112,H14 |
| Standard | GB/T3880-2006,ASTM AISI JIS DIN GB,ASTM-B209 |
| Grade | 3000 Series,1000 3000 5000 6000 Series |
| Thickness | 0.3-12mm |
| Name | Aluminum Foil |
|---|---|
| Temper | O - H112,H14 |
| Standard | GB/T3880-2006,ASTM AISI JIS DIN GB,ASTM-B209 |
| Grade | 3000 Series,1000 3000 5000 6000 Series |
| MOQ | 1 Ton |
| Name | Aluminum Foil |
|---|---|
| Temper | O - H112,H14 |
| Standard | GB/T3880-2006,ASTM AISI JIS DIN GB,ASTM-B209 |
| Grade | 3000 Series,1000 3000 5000 6000 Series |
| MOQ | 1 Ton |
| Name | Aluminum Foil |
|---|---|
| Temper | O - H112,H14 |
| Standard | GB/T3880-2006,ASTM AISI JIS DIN GB,ASTM-B209 |
| Grade | 3000 Series,1000 3000 5000 6000 Series |
| MOQ | 1 Ton |
| Name | Color Coated Aluminum Coil |
|---|---|
| Grade | 1000/3000/5000 Series |
| Package | Carton,Standard Seaworthy |
| Surface Treatment | Coated,Anodized,embossed,Mirror |
| Color | Customized Color Accepted |
| Name | Color Coated Aluminum Coil |
|---|---|
| Grade | 1000 Series,1.2.3.5.6.7series,1000/3000/5000 Series |
| Package | Carton,Standard Seaworthy |
| Surface Treatment | Coated,Anodized,embossed,Mirror |
| Color | Customized Color Accepted |
| Grade | 3000 Serie |
|---|---|
| Temper | O - H112,H24,O,T3 - T8,H18 |
| Alloy Or Not | Is Alloy,Non-alloy |
| Application | Construction,Decoration,etc,Industry,Insulation |
| Width | 20-2400mm,1000-2200mm,0-1550mm,≤1200mm,900mm-1524mm |
| Name | Color Coated Aluminum Coil |
|---|---|
| Grade | 3000 Series |
| Color | Customized Color Accepted |
| Width | Customized |
| Thickness | 0.02mm-3.0mm , Or Customized |
| Name | Aluminum Ingot |
|---|---|
| Al (min) | 99.7%,99%-99.9% |
| Keyword | Aluminum Ingot 99.7% 99.9% |
| Application | Industry,Remelting |
| Package | Standard |